Sprężarki chłodnicze

Dla wielu osób klimatyzatory są niezbędnym urządzeniem podczas pracy w letnie dni. Czasem podejmujemy także decyzje, aby pojawiły się one w naszych domach, zastępując dużo mniej wydajne wentylatory. Niewielu jednak wie, że najważniejszymi elementami, które należą do układów klimatyzacji, są sprężarki chłodnicze. Stanowią one serce różnych sprzętów, w tym także lodówek. Warto więc bliżej się z nimi zapoznać. Zadaniem tych urządzeń jest sprężanie czynnika ziębniczego i muszą być dopasowane do układów, z których chcemy korzystać. Jest to ważne ze względu na ich wydajność, a także głośność działania.

Istnieje wiele klasyfikacji tych sprzętów, gdzie przyjmuje się różne czynniki podziału. Należy do nich np. budowa, sposób pracy urządzenia, rodzaj napędu czy jego działanie. Znaną kategoryzacją jest również ta, która uwzględnia zamknięcie kadłuba. W tym przypadku wyróżniamy sprężarki chłodnicze hermetyczne, półhermetyczne oraz otwarte.

Charakterystyka sprzętów

Dostępne w naszym sklepie urządzenia są solidne i pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu będą służyły przez długie lata. W ofercie posiadamy pokaźną liczbę sprzętów hermetycznych, które odznaczają się nierozkładalną obudową i doskonałą szczelnością. Urządzenia otwarte złożone są z dwóch części połączonych wałem napędowym, a ich silnik znajduje się poza obudową. W tym przypadku naprawy można dokonać bez ingerencji w układ i naruszania go.

Sprężarki chłodnicze półhermetyczne charakteryzują się ulokowaniem wszystkich części we wspólnej obudowie, jednak można je zdemontować. Największą zaletą jest możliwość sprawnego dokonywania napraw, co zawdzięczają swojej konstrukcji. O ile urządzenia hermetyczne zupełnie nie pozwalają na dostanie się do wnętrza, półhermetyczne połączone są śrubami, które można odkręcić.

Zastosowanie

Sprężarki do układów chłodniczych wykorzystywane są na wielu płaszczyznach, w tym m.in. w przemyśle, w klimatyzacji kolei czy w pompach ciepła. Wybór konkretnego sprzętu zależy jednak od tego, w jakim celu chcemy go użytkować. Zapraszamy do kontaktu, udzielimy odpowiedzi na pytania o urządzenia hermetyczne i półhermetyczne oraz doradzimy w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Jest 315 produktów.

Pokazano 1-12 z 315 pozycji

Aktywne filtry