Pompy ciepła

Na rynku pojawia się coraz więcej technologii, które poza funkcjami praktycznymi dla użytkownika, pozwalają zatroszczyć się o stan środowiska. Jednym z takich rozwiązań są pompy ciepła. Dzięki nim możliwe jest otrzymanie zarówno podgrzanej wody, jak i zasilenie instalacji centralnego ogrzewania. Ich konkretne możliwości zależą od wybranego systemu (wysokotemperaturowego lub niskotemperaturowego). Taki sprzęt wykorzystuje energię dostępną w powietrzu, wodzie lub w gruncie, aby dostarczyć ją do domowej instalacji grzewczej.

Nowoczesne systemy grzewcze mają bezpośredni wpływ na mniejsze zużycie prądu, ponieważ mechanizm skupia się na wykorzystaniu dostępnego już zasobu. Dodatkowo do zmiany sposobu ogrzewania zachęca możliwość uzyskania dofinansowania. Można się zdecydować na wysokotemperaturowy lub niskotemperaturowy system, wybór zależy jednak od typu budownictwa oraz indywidualnych potrzeb. Te pierwsze urządzenia montowane są w starszych budynkach i mogą być jedynym źródłem ogrzewania. W przypadku niskotemperaturowych systemów działają one jako dodatek, a produkowana przez nie woda wynosi maksymalnie 40°C.

Podział urządzeń

Warto wiedzieć, że występuje kilka rodzajów tego typu sprzętów. Wyróżnia się urządzenia powietrzne, wodne oraz gruntowe. Te pierwsze jednak najczęściej wymagają zastosowania dodatkowego źródła ogrzewania. Dostępne w naszym sklepie powietrzne pompy ciepła Split gwarantują łatwy montaż i konserwację. Ich wdrożenie wymaga jednak pomocy specjalisty. Urządzenie będzie bardziej wydajne np. jeśli podłączymy je do ogrzewania podłogowego. To właśnie wtedy niskotemperaturowe pompy ciepła Split, sprawdzą się najlepiej.

Zalety sprzętu

Od dawna przewija się pytanie, czy urządzenie powietrzne w wersji Split to produkt, który warto zakupić. Charakteryzuje się on tym, że jest podzielony na dwie jednostki, jedną montowaną wewnątrz, a drugą na zewnątrz. Najbardziej hałaśliwe elementy Split umieszczone są w części znajdującej się obok domu. Warto również wiedzieć, że jednostka zewnętrzna doskonale funkcjonuje podczas niskich temperatur. Zapraszamy do obejrzenia całej oferty pomp ciepła i do kontaktu z naszymi specjalistami.

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-12 z 54 pozycji

Aktywne filtry